Úvěr nebo raději leasing na auto. Co je lepší?

Nové auto, na které můžete získat výhodný úvěr nebo leasing.

Rádi byste si pořídili nový vůz, ale nemáte dostatek vlastních finančních prostředků? Pak se nabízí dvě možnosti řešení. Buď využijete úvěry nebo vsadíte na poměrně populární službu, kterou je leasing na automobil. Jestliže nemáte dostatečné povědomí o kladech a záporech toho či onoho řešení, přinášíme Vám přehledný souhrn a potřebné vysvětlení – co je úvěr a leasing?

  • Jaké jsou výhody auta na úvěr?
  • Co nabízí leasing na auto?
  • Obojí porovnáme níže.

Co všechno nabízí leasing na auto?

Pokud se rozhodnete pro leasing, počítejte s tím, že Vás čeká daleko jednodušší a rychlejší vyřizování všeho potřebného. Tento produkt je navíc dostupný také pro osoby s nižšími příjmy. Na druhou stranu se připravte na to, že vozidlo po celou dobu splácení nebude Vaším majetkem, nýbrž majetkem leasingové společnosti. V tomto směru je úvěr jiný.

Úvěr na auto – otázky a odpovědi

Úvěr z Vás udělá majitele vozu hned od samotného začátku. A to může být pro spoustu lidí rozhodující. Abyste měli možnost se co možná nejobjektivněji rozhodnout, přinášíme Vám několik důležitých informací prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

V čem spočívají nevýhody úvěru?

V případě úvěru na auto se musíte připravit na složitější papírování a možná i delší administrativní proces. Pokud nemáte dostatečnou bonitu, může po Vás být vyžadován ručitel.

Jaké jsou naopak výhody úvěru?

Rozhodně nebudete platit žádné sankční poplatky v okamžiku, kdy se rozhodnete splatit vůz dříve. Takovému procesu se říká předčasné splacení.

Jak dlouho je splácen leasing na auto?

Tato doba je předem stanovena a pohybuje se mezi třemi až sedmi lety. Podle této volby bude stanovena výše měsíční splátky.

Jak je to s akontací?

Akontace je nedílnou součástí leasingu, nikoliv úvěru. Akontace je jednorázové splacení určité části z hodnoty vozu.

Co je levnější, úvěr nebo leasing?

Jde o hodně individuální záležitost, protože každý zákazník se v obou případech může domoci zcela jiných podmínek. Obecně jsou však výhodnější úvěry.