Redukční diety, které můžete klidně vyzkoušet

Trápí Vás delší dobu obezita a jste nespokojeni se svým tělem? Pak se s tím snažte něco udělat. Nápomocny Vám budou ověřené redukční diety. Těm se v tomto článku budeme věnovat podrobněji. Každá z nich je založena na trochu odlišném principu a tím pádem přináší rozdílné výsledky. Vyberete si některou z nich?

  • Dukanova dieta
  • Krabičková dieta
  • Ketogenní dieta
  • Bezlepková dieta
  • Dieta dle krevních skupin

Co přináší Dukanova dieta?

Dukanova dieta patří rozhodně mezi zajímavé redukční diety. Je založena na čtyřech fázích. První má délku trvání dva až deset dní, druhá čtrnáct dní a třetí se odvíjí podle shozených kil. Čtvrtá fáze je pak trvalá. S pomocí této redukční diety do základů změníte svůj jídelníček a naučíte se novým stravovacím zvyklostem, které by měly udržet Vaše přebytečná kila na uzdě.

Redukční diety v otázkách a odpovědích

Pojďme se ale od Dukanovy diety přesunout k těm dalším zmíněným v úvodu tohoto článku. Na ně se zaměříme prostřednictvím otázek a odpovědí, v nichž najdete vše, co hledáte.

Co nabízí krabičková dieta?

Její název hodně prozrazuje. Jde o redukční dietu sestavenou na míru. Cílem je konzumovat přesné dávky pokrmů po celý den. Každé jídlo má své správné složení. Redukční diety tohoto typu jsou nabízeny jako služby. To znamená, že krabičky s jídlem Vám budou dodány na více dnů dopředu.

Jak funguje ketogenní dieta?

Tato dieta je velice často označována, jako ketonová dieta nebo keto dieta. Jejím cílem je dosažení stavu ketózy, při němž dochází k odbourávání přebytečných tuků. Využíváno je k tomu malé množství sacharidů.

Pro koho je vhodná bezlepková dieta?

Dieta je ideální pro lidi trpící celiakií?

Jak funguje bezlepková dieta?

V jejím případě není konzumován lepek, to znamená žádné suroviny a potraviny s touto bílkovinou.

Je dieta dle krevních skupin účinná?

Určování jídla podle krevních skupin je spíše doplňkovou metodou pro jiné redukční diety.