Kreditní karta vyžaduje správné používání. Pak se vyplatí

V dnešní době se k penězům navíc můžete dostat nejrůznějšími způsoby. Jednou z možností je vhodný úvěr. Jenže, v jeho případě jde o jednorázovou záležitost a peníze nemůžete využívat opakovaně. Daleko flexibilnější je v tomto ohledu kreditní karta. Jde o úvěrový prostředek, který se ke své spokojenosti musíte naučit používat.

  • Statistika platebních karet.
  • Výhody kreditních karet.
  • Správné používání.

Jak jsou na tom Češi s platebními kartami

Pojďme se na úvod zaměřit na platební karty trochu obecně. To znamená, jak si stojí Češi z pohledu využívání platebních karet? Několik základních statistických údajů Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Kdo vlastní platební kartu93 % lidí
Platby vícekrát týdně70 % lidí
Bezkontaktní platby63 % lidí
Platby v obchodech94 % lidí

Jaké výhody má kreditní karta?

Nyní už přitupme k samotné kreditní kartě. S pomocí ní získáte úvěrový limit, který je možné čerpat opakovaně. Podstatné je u karty bezúročné období pohybující se mezi 45 až 60 dny. Když využité peníze z karty vrátíte v této době, nezaplatíte žádný úrok navíc. V opačném případě Vás čeká vysoká úroková sazba. Takže, tohle už je jedna ze zásad správného používání tohoto platebního prostředku. Kreditní karta tak může být ve výsledku bezplatným finančním pomocníkem.

Kreditní karta a další správné návyky

Kreditní kartu byste měli volit s přihlédnutím k tomu, kde ji budete využívat. Její součástí jsou totiž obvykle zvýhodněné nákupy u vybraných prodejců. Díky nim získáte peníze nazpět z realizovaného nákupu. Popřípadě Vám budou dostupné nejrůznější slevy. Kreditní karta, to mohou být i další benefity. Je to například prodloužená záruka na elektroniku, asistenční služby, bezplatné využívání letištních salonků a podobně. Záleží na tom, jaký úvěrový produkt zvolíte.

Jak můžete správě tušit, kreditní karty se při správném používání stanou velice přínosným a flexibilním pomocníkem. Pokud s nimi ovšem neumíte zacházet, mohou se naopak pěkně prodražit.