Konsolidace a refinancování půjčky jsou rozdílné věci

Ať už využíváte jakékoliv druhy úvěrů, můžete po nějakém čase dospět do situace, že jsou pro Vás nevýhodné. V takový okamžik ovšem není nutné zoufat, i když je před Vámi ještě dlouhé splátkové období. Využít totiž můžete jednoho ze dvou populárních produktů. Je to konsolidace a refinancování. Jestliže nevíte, jaké jsou mezi nimi rozdíly, prozradíme Vám to.

  • Vyměnit můžete starou půjčku za novou.
  • S lepší úrokovou sazbou.
  • A výhodnějšími splátkovými podmínkami.

Co je to konsolidace půjček?

Konsolidace úvěrů představuje v podstatě sloučení vícero půjček najednou, které nahradíte novým úvěrem. Místo několika půjček budete mít jednu v požadované hodnotě, s lepšími splátkovými podmínkami a výhodnějším úrokem. To se sebou pochopitelně přináší patřičné úspory a v neposlední řadě i přehlednost úvěrových závazků.

Refinancování půjčky a porovnání obojího

Když se řekne refinancování půjčky, mnozí si myslí, že je to to samé, jako konsolidace. Opak je ale pravdou. Ano, i zde jde o náhradu starého úvěru za nový. Týká se to však a pouze jediné půjčky. Nejde tedy o slučování, ale o nahrazení jednoho produktu jiným. Více informací se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Co dalšího přináší konsolidace půjček?

Je to například možnost prodloužit si dobu splatnosti, díky čemuž si snížíte měsíční splátky a ty nebudou zatěžovat Váš rodinný rozpočet.

Jakých produktů se týká slučování úvěrů?

Využít ho můžete v rámci libovolných úvěrů, ať už jde o ty spotřebitelské, kreditní kartu, kontokorent a další.

Je možné refinancovat také hypotéku?

Ano. Pozor si ale musíte dát na to, zda s Vaším současným úvěrem nejsou spojeny nějaké poplatky za předčasné splacení. Pak by se refinancování nemuselo vyplatit.

Kdo za mě vyřídí všechnu administrativu?

Obvykle to provádí poskytovatel nové půjčky. To znamená, že vy jako klient s tím nemáte příliš práce.

Jakého segmentu se týká konsolidace a refinancování půjček?

Tyto služby jsou nabízeny jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru.