Investice mohou dobře zhodnotit Vaše peníze

Lidé se v dnešní době pouze nezadlužují a neberou si jeden úvěr za druhým. Je mezi námi spousta těch, kdo ušetří dostatek peněz. A právě v jejich případě vyvstává otázka, jak takové finance zhodnotit. Ideálně za přispění vhodné investice, která může být krátkodobého i dlouhodobého charakteru a nabývá spousty podob.

  • Penzijní připojištění
  • Stavební spoření
  • Spořicí účty
  • Rizikovější investice

Penzijní připojištění na stáří

Hodně populární je penzijní připojištění, na které může přispívat i zaměstnavatel. U tohoto typu produktu je příjemný státní příspěvek. Jeho výše se různí podle vkladu klienta. Pro představu přinášíme několik příkladů v tabulce.

VkladStátní příspěvek
300 Kč90 Kč
600 Kč150 Kč
800 Kč190 Kč
1 000 Kč230 Kč (maximální příspěvek)
Poplatky od státu v rámci penzijního připojištění.

Minimální státní příspěvek je 90 Kč a je poskytován od minimálního vkladu 300 Kč.

Investice v podobě stavebního spoření a spořicích účtů

Jestliže patříte mezi kontroverznější a opatrné investory, pak Vás bude zajímat například stavební spoření. Pokud na něj ročně vložíte 20 000 Kč, získáte maximální státní podporu 2 000 Kč. Počítat musíte ovšem s vázací dobou smlouvy. Když chcete mít okamžitý přístup k penězům, zajímavostí se může stát spořicí účet. V jeho případě ovšem nejde o příliš vysoké zhodnocení peněžních prostředků. Ale pořád lepší nežli nechat peníze ležet na bankovním účtu.

Zajímavější a výnosnější investice

Pokud Vám nevadí více riskovat a tím pádem mít možnost získat větší zhodnocení, nabízí se i jiné investice. Jsou to například podílové fondy, cenné papíry nebo akcie. Je ale pravdou, že v tomto směru byste měli danému trhu rozumět a nespoléhat se pouze na rady bankovních úředníků či brokerů. Jejich cílem je totiž také zisk.

Jestliže disponujete vícero finančními prostředky, potom se nabízí i jiné druhy investic, kam spadají například drahé kovy nebo nemovitosti. V jejich případě se ovšem jedná spíše o investice dlouhodobějšího charakteru. Jde však také o dobře uložené peníze.