Amazon TV CZ: Kdy dorazí do Česka?

Amazon Tv Cz

Amazon TV v Česku: Co to je?

Amazon TV je streamovací služba od společnosti Amazon, která nabízí širokou škálu filmů, seriálů a televizních programů. Služba je dostupná v České republice a nabízí českým divákům možnost sledovat obsah v češtině, a to jak s dabingem, tak s titulky.

Amazon TV je dostupný jako samostatná služba, ale také je součástí předplatného Amazon Prime. Prime členství nabízí kromě streamování videa i další výhody, jako je doprava zdarma na miliony produktů z Amazonu, přístup k hudbě a knihám.

Mezi hlavní lákadla Amazon TV patří originální seriály, které si získaly popularitu po celém světě. Diváci se můžou těšit na tituly jako The Grand Tour, The Boys, Jack Ryan nebo The Marvelous Mrs. Maisel. Kromě vlastní tvorby nabízí Amazon TV i širokou škálu filmů a seriálů od jiných studií.

Pro používání Amazon TV je potřeba mít kompatibilní zařízení, jako je chytrá televize, herní konzole, mobilní telefon nebo tablet. Aplikace Amazon TV je dostupná pro operační systémy Android a iOS. Streamování je možné i přes webový prohlížeč.

Amazon TV je silným hráčem na poli streamovacích služeb a nabízí českým divákům atraktivní obsah za dostupnou cenu.

Dostupnost a spuštění služby

Dobrá zpráva pro všechny filmové a seriálové nadšence v České republice! Služba Amazon Prime Video, součást předplatného Amazon Prime, je konečně dostupná i u nás. To znamená, že si od teď můžete užívat tisíce filmů a seriálů, včetně oceňovaných originálních produkcí Amazonu, jako jsou The Grand Tour, The Boys, The Marvelous Mrs. Maisel a mnoho dalších. Služba je dostupná na široké škále zařízení, včetně chytrých televizí, herních konzolí, mobilních telefonů a tabletů. Stačí si jen stáhnout aplikaci Amazon Prime Video nebo se přihlásit přes webový prohlížeč. A co je na tom nejlepší? Prvních 7 dní si můžete službu vyzkoušet zcela zdarma! Po zkušební době je cena předplatného velmi příznivá, a to 7,99 eur měsíčně, nebo 79 eur ročně. Za tuto cenu získáte přístup k neomezenému streamování filmů a seriálů, ale také k dalším výhodám předplatného Amazon Prime, jako je doprava zdarma na miliony produktů z Amazonu, přístup k hudbě s Amazon Music Prime a mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte si Amazon Prime Video ještě dnes!

Cena a předplatné Amazon Prime

Aktuálně není služba Amazon Prime Video v České republice oficiálně dostupná. To znamená, že neexistuje možnost předplatit si službu přímo od Amazonu s českou fakturací a rozhraním. Informace o cenách a dostupnosti se tak vztahují k jiným regionům a mohou se lišit.

I přes tuto skutečnost existují způsoby, jak k obsahu Amazon Prime Video z České republiky přistupovat. Jednou z možností je využití VPN služby, která vám umožní změnit vaši virtuální lokaci. Po připojení k serveru v zemi, kde je Amazon Prime Video dostupné, se můžete přihlásit ke svému účtu a sledovat dostupný obsah. Je však důležité si uvědomit, že používání VPN pro přístup k obsahu s geografickým omezením může být v rozporu s podmínkami služby Amazon Prime Video.

Vzhledem k tomu, že se situace ohledně dostupnosti Amazon Prime Video v České republice může měnit, je vhodné sledovat oficiální webové stránky Amazonu a jejich novinky.

Oblíbené filmy a seriály

Amazon Prime Video nabízí v České republice širokou škálu populárních filmů a seriálů. Diváci si mohou užít hollywoodské blockbustery, nezávislé filmy oceněné cenami i populární seriály z produkce Amazon Originals. Mezi oblíbené tituly patří například akční thriller "Jack Ryan", fantasy seriál "Kolo času" a komediální drama "Skvělá paní Maisel". Služba také nabízí široký výběr českých filmů a seriálů, jako jsou například "Ztracený princ", "Případ Roubal" a "MOST!". Pro fanoušky dokumentů je k dispozici sekce s dokumentárními filmy a seriály, včetně oceňovaných titulů jako "Free Solo" a "The Beatles: Get Back". Amazon Prime Video pravidelně rozšiřuje svou nabídku o nové tituly, takže diváci mají vždy z čeho vybírat.

České titulky a dabing

Amazon Prime Video, streamovací služba dostupná i v České republice, bohužel stále nenabízí rozsáhlou podporu pro české uživatele, pokud jde o titulky a dabing. Přestože se nabídka filmů a seriálů s českými titulky postupně rozšiřuje, stále se setkáte s mnoha tituly, u kterých jsou k dispozici pouze anglické, případně jiné jazykové mutace. To samé platí i pro dabing, který je dostupný pouze u vybraných titulů, a to převážně u animovaných filmů pro děti a rodiny.

Pro fanoušky filmů a seriálů v originálním znění s českými titulky je dobrou zprávou, že Amazon Prime Video umožňuje nahrávat vlastní titulky. Pokud tedy narazíte na film nebo seriál, u kterého nejsou české titulky k dispozici, můžete si je sami stáhnout z internetu a nahrát do přehrávače. Tato funkce je dostupná jak na webových stránkách, tak i v aplikacích pro chytré televize, herní konzole a mobilní zařízení.

I přes jisté nedostatky v oblasti českých titulků a dabingu, Amazon Prime Video stále nabízí širokou škálu filmů a seriálů, z nichž si vybere každý. Navíc je služba dostupná za relativně nízkou cenu a nabízí i další výhody, jako je například bezplatné doručení zásilek z e-shopu Amazon.

Podporovaná zařízení

Služba Amazon Prime Video je dostupná na široké škále zařízení, takže si své oblíbené filmy a seriály můžete užít prakticky kdekoli. Pokud jde o sledování Amazonu v České republice, máte mnoho možností.

Aplikace Amazon Prime Video je k dispozici na chytrých televizích od značek jako Samsung, LG, Sony, Philips a Panasonic. To znamená, že pokud máte relativně novou televizi, pravděpodobně již máte aplikaci předinstalovanou. Stačí se přihlásit a začít sledovat.

Pro ty, kteří nemají chytrou televizi, existuje několik dalších možností. Amazon Prime Video je k dispozici na herních konzolích jako PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Můžete jej také sledovat na multimediálních přehrávačích jako Apple TV, Chromecast a Fire TV Stick. A pokud dáváte přednost sledování na cestách, můžete si stáhnout aplikaci Amazon Prime Video do svého telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS.

V podstatě, ať už jste doma nebo na cestách, ať už dáváte přednost velké obrazovce nebo sledování na mobilu, Amazon Prime Video je vám k dispozici.

Konkurence na trhu

Amazon Prime Video vstoupil na český trh v prosinci 2016 a od té doby čelí konkurenci zavedených i nových hráčů. Mezi nejvýznamnější konkurenty patří Netflix, HBO Max a Disney+. Netflix je globální lídr v oblasti streamování videa s širokou nabídkou filmů a seriálů, včetně vlastní produkce. HBO Max se zaměřuje na prémiový obsah, jako jsou seriály Hra o trůny a Westworld. Disney+ láká na filmy a seriály od Disneyho, Pixaru, Marvelu a Star Wars.

Kromě globálních platforem Amazon Prime Video soupeří i s lokálními službami, jako jsou Voyo, O2 TV a T-Mobile TV. Tyto služby často nabízejí kombinaci televizních kanálů a videotéky s filmy a seriály. Pro Amazon Prime Video je výzvou prorazit na trhu s tolika zavedenými hráči. Jeho výhodou je nižší cena v porovnání s konkurencí a propojení s dalšími službami Amazonu, jako je doprava zdarma a přístup k platformě Prime Music.

Kromě cenové politiky a šíře nabídky hraje roli i dostupnost českého dabingu a titulků. Diváci v České republice si zvykli na lokalizovaný obsah a jeho absence může být pro některé uživatele překážkou. Amazon Prime Video se snaží na tuto poptávku reagovat a rozšiřuje nabídku filmů a seriálů s českým dabingem a titulky.

Výhody Amazon TV

Amazon TV se stává stále populárnější streamovací službou i v České republice. Nabízí širokou škálu filmů a seriálů, včetně vlastních originálních produkcí. Mezi hlavní výhody Amazon TV patří: rozsáhlá knihovna obsahu s tisíci hodin filmů a seriálů, včetně oceňovaných Amazon Originals jako "The Grand Tour" a "The Marvelous Mrs. Maisel". Služba nabízí také české titulky a dabing u vybraných titulů. Další výhodou je možnost stahování obsahu pro offline sledování, což oceníte na cestách nebo v místech bez připojení k internetu. Amazon TV je dostupný na mnoha zařízeních, jako jsou chytré televize, herní konzole, mobilní telefony a tablety. Můžete jej sledovat až na třech zařízeních současně s jedním účtem. Za zmínku stojí i atraktivní cena. Za měsíční předplatné získáte přístup k veškerému obsahu bez reklam. Navíc je Amazon TV součástí předplatného Amazon Prime, které nabízí i další výhody, jako je doprava zdarma z Amazonu a přístup k platformě Prime Music.

Nevýhody a omezení

Je důležité si uvědomit, že dostupnost obsahu se může lišit. Ne všechen obsah dostupný na Amazon Prime Video v jiných zemích je dostupný i v České republice. To se týká jak filmů a seriálů, tak i sportovních přenosů. Některý obsah může být k dispozici s českými titulky, jiný pouze v originálním znění. Pro někoho může být nevýhodou i nutnost platit za službu Amazon Prime, i když ho zajímá pouze sledování filmů a seriálů. V porovnání s konkurencí může být nabídka filmů a seriálů na Amazon Prime Video vnímána jako méně rozsáhlá. Ačkoliv platforma nabízí i možnost zapůjčení či zakoupení filmů a seriálů, které nejsou v rámci předplatného dostupné, pro některé uživatele to může být další náklad. Uživatelské rozhraní Amazon Prime Video není vždy intuitivní a přehledné, což může ztěžovat vyhledávání požadovaného obsahu.

Budoucnost Amazon TV v ČR

Amazon Prime Video, streamovací služba od giganta Amazon, si v České republice získává stále větší popularitu. S rostoucí nabídkou filmů a seriálů, včetně vlastní produkce Amazon Originals, láká čím dál více českých diváků. Otázkou ale zůstává, jaká je budoucnost Amazon TV v ČR?

Zatímco Netflix a HBO Max již v Česku působí delší dobu a vybudovaly si silnou pozici, Amazon Prime Video stále dohání konkurenci. Jeho výhodou je nižší cena a propojení s dalšími službami Amazonu, jako je doprava zdarma pro členy Prime.

Klíčovým faktorem pro úspěch Amazon TV v ČR bude lokalizace. Aktuálně je většina obsahu dostupná pouze v anglickém jazyce s českými titulky. Pro oslovení širšího publika je nezbytné rozšířit nabídku o český dabing a titulky u všech pořadů.

Dalším důležitým aspektem je marketing a propagace. Amazon zatím v Česku neinvestuje do reklamy tolik jako jeho konkurenti. Pro zvýšení povědomí o službě a jejích výhodách bude muset zintenzivnit marketingové aktivity.

Budoucnost Amazon TV v ČR je tedy nejistá, ale potenciál pro růst je obrovský. S rostoucí nabídkou lokalizovaného obsahu, konkurenceschopnou cenou a silnější marketingovou strategií má Amazon Prime Video šanci stát se významným hráčem na českém trhu streamovacích služeb.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: LadislavFranc

Tagy: amazon tv cz | informace o službě amazon tv v české republice